Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Kefalonia News | October 20, 2021

Scroll to top

Top

ΝΟΚΙ: 1ος Διασυλλογικός Ιστιοπλοϊκός Αγώνας

ΝΟΚΙ: 1ος Διασυλλογικός Ιστιοπλοϊκός Αγώνας
KefaloniaNews

Έληξε την Κυριακή 26/9/2021, ο 1ος Διασυλλογικός Ιστιοπλοϊκός Αγώνας για σκάφη  Optimist και Laser 4,7 με την διεξαγωγή μιας τελευταίας Ιστιοδρομίας.

Στον Αγώνα συμμετείχαν 7 Αθλητές & Αθλήτριες στα Laser 4,7 (14-18 χρονών) και 12 Αθλητές & Αθλήτριες στα Optimist (7-13 χρονών), από τους Ομίλους ΝΟΚΙ και Ν.Ι.Ο.Πρέβεζας. Εκτός συναγωνισμού συμμετείχε και το νέο απόκτημα του ΝΟΚΙ, ένα σκάφος 470 (παραχωρημένο από τον Ι.Ο. Θεσσαλονίκης) με πλήρωμα δύο Αθλητές του Ομίλου μας.

Το Σάββατο έγιναν 3 Ιστιοδρομίες ανά κατηγορία με μεγάλο βαθμό δυσκολίας, καθώς η ταχύτητα του ανέμου έφθανε τους 22 κόμβους (5-6 Μποφόρ). Τα παιδιά ανταπεξήλθαν με αξιοθαύμαστη επιτυχία στις αντίξοες καιρικές συνθήκες, αν λάβει μάλιστα κάποιος υπόψη του το νεαρό της ηλικίας τους.

Οι Αγώνες αυτοί ήταν και μια δοκιμή για να δούμε κατά πόσον είμαστε σε θέση να διεκδικήσουμε στο μέλλον τη διεξαγωγή του Περιφερειακού Πρωταθλήματος αυτών των κατηγοριών.

Τις απονομές των Επάθλων έκαναν, ο εκπρόσωπος του Λιμεναρχείου κ.  Δ. Τζωρτζάτος, ο πρόεδρος κ. Τέφας και ο αντιπρόεδρος κ. Κιτσαντάς του Ν.Ι.Ο. Πρέβεζας και ο πρόεδρος του ΝΟΚΙ κ. Τ. Κοκκόλης.

Ευχαριστούμε το Λιμενικό Ταμείο και το Λιμεναρχείο για την άριστη συνεργασία.

Ευχαριστούμε θερμά τους χορηγούς μας:

ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ Κ. & ΣΙΑ ΟΕ – Κατάστημα Σούπερ Μάρκετ, Αργοστόλι

ΤΡΙΤΗ ΓΕΝΙΑ Αρτοποιείο – Φούρνος, Αργοστόλι

Συγχαρητήρια στους Αθλητές και τις Αθλήτριες, στους προπονητές και προπονήτριές τους και σε όλα τα μέλη του ΝΟΚΙ που βοήθησαν για την ομαλή διεξαγωγή του Αγώνα.

Ακολουθούν τα αποτελέσματα των Αγώνων.

Αργοστόλι 28/9/2021

Το Δ.Σ. του ΝΟΚΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΑΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  • Κατηγορία Laser Αγόρια

1ος ΗΛΙΑΔΗΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ (Ν.Ι.Ο. ΠΡΕΒΕΖΑΣ)

2ος ΔΡΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-ΜΑΡΙΟΣ (Ν.Ι.Ο. ΠΡΕΒΕΖΑΣ)

3ος ΧΑΤΖΗΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (Ν.Ο.Κ.Ι.)

 

  • Κατηγορία Laser Κορίτσια (14 έως

1η ΔΗΜΗΤΡΑΤΟΥ ΑΝΝΑ (Ν.Ο.Κ.Ι)

2η ΚΙΤΣΑΝΤΑ ΝΕΦΕΛΗ-ΙΩΑΝΝΑ (Ν.Ι.Ο. ΠΡΕΒΕΖΑΣ)

3η ΛΥΚΟΥΔΗ ΕΥΑΝΘΙΑ & ΚΑΡΑΓΚΙΑΟΥΡΙΔΗ ΜΕΛΙΝΑ (Ν.Ο.Κ.Ι.)

  • Κατηγορία Optimist Αγόρια

1ος ΚΙΤΣΑΝΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Ν.Ι.Ο. ΠΡΕΒΕΖΑΣ)

2ος ΚΑΛΟΥΡΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝ (Ν.Ο.Κ.Ι.)

3ος ΤΣΕΛΕΝΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ (Ν.Ο.Κ.Ι.)

  • Κατηγορία Optimist Junior Αγόρια

1ος ΜΑΡΟΥΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (Ν.Ο.Κ.Ι.)

2ος ΚΑΟΥΚΗΣ ΟΜΗΡΟΣ (Ν.Ο.Κ.Ι.)

3ος ΒΑΣΙΛΑΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (Ν.Ο.Κ.Ι.)

  • Κατηγορία Optimist Κορίτσια

1η ΔΟΥΒΛΗ ΑΝΑΤΟΛΗ-ΘΕΟΔΩΡΑ (Ν.Ι.Ο. ΠΡΕΒΕΖΑΣ)

2η ΡΙΖΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ-ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (Ν.Ι.Ο. ΠΡΕΒΕΖΑΣ)

3η ΜΑΡΟΥΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (Ν.Ο.Κ.Ι.)

  • Μικρότερη αθλήτρια ΒΑΣΙΛΑΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΑ (Ν.Ο.Κ.Ι.)

========================================================================================================